ZOO Brno

Zoo Brno a stanice zájmových činností
byla slavnostně otevřena na Mniší hoře 30. srpna 1953. V současnosti chová na 2 200 zvířat 408 druhů. První expozicí, která čeká návštěvníka po vstupu do zoo, jsou Tygří skály, velkoryse pojatý výběh, který obývají tygři sumaterští. Další expozice je vyhrazena nejen medvědům kamčatským, ale v celku nazvaném Beringie najdete také výběh vlků arktických, kanadských bobrů nebo rosomáků. K nejvýznamnějším a nejcennějším se v brněnské zoo řadí chov ledních medvědů, jejichž výběh tak patří k nejvyhledávanějším.

Zoo Brno a stanice zájmových činností
byla slavnostně otevřena na Mniší hoře 30. srpna 1953. V současnosti chová na 2 200 zvířat 408 druhů. První expozicí, která čeká návštěvníka po vstupu do zoo, jsou Tygří skály, velkoryse pojatý výběh, který obývají tygři sumaterští. Další expozice je vyhrazena nejen medvědům kamčatským, ale v celku nazvaném Beringie najdete také výběh vlků arktických, kanadských bobrů nebo rosomáků. K nejvýznamnějším a nejcennějším se v brněnské zoo řadí chov ledních medvědů, jejichž výběh tak patří k nejvyhledávanějším. Cestu k němu si můžete zpestřit průchodem voliérou orlů bělohlavých.

Africká vesnice je vybudována v nejvyšší části Mniší hory, před výběhem Safari a bude součástí připravovaného komplexu Kalahari. Osadu tvoří repliky osmi afrických chýší, část z nich slouží jako zázemí pro zvířata a část pro vzdělávání, občerstvení a odpočinek návštěvníků. K tomuto účelu je zde připravena pikniková louka s veřejným grilem. Z několika vyhlídkových míst mohou lidé pozorovat jezero s plameňáky, ostrov lemurů kata, žirafy a zebry.

V pavilonu Tropické království najdete anakondu velkou, karetku novoguinejskou, kočky pouštní a také vzácného ještěra - varana komodského. Velké oblibě se těší Dětská zoo, která kromě přímého kontaktu dětí se zvířátky nabízí i aktivní vyžití na houpačkách, skluzavkách a prolézačkách. Zoo Brno pořádá také výukové programy a je zapojena do projektů na záchranu ohrožených druhů zvířat. V rámci Zoo Brno funguje i záchranná stanice pro volně žijící živočichy. Zpestřením návštěvy jsou pravidelná komentovaná krmení chovaných zvířat.

Spojení
tramvaj č. 3 a č. 10
autobus č. 50, 52 a 54
trolejbus č. 30

ZOO Brno, Pro děti Jižní Morava