Baťův kanál

DOVOLENÁ Z PALUBY LODI

Vodní cesta Baťův kanál a řeka Morava nabízí skvělou možnost, jak poznat Slovácko z paluby lodi.

Pobyt blízko vody nebo přímo na vodě, to je přáním mnohých z nás. Je čas proměnit přání na zážitek! K tomu, abychom strávili den, víkend nebo i celou dovolenou na lodi, už nemusíme vyrážet do Holandska či Francie. Příležitost totiž máme na dosah i u nás – na moravském Baťově kanále aneb „na Baťáku“. Tato vodní cesta, vybudovaná původně k dopravě lignitu z Ratíškovic do Otrokovic, dnes slouží výhradně k rekreační plavbě a těší se stále větší oblibě.

DOVOLENÁ Z PALUBY LODI

Vodní cesta Baťův kanál a řeka Morava nabízí skvělou možnost, jak poznat Slovácko z paluby lodi.

Pobyt blízko vody nebo přímo na vodě, to je přáním mnohých z nás. Je čas proměnit přání na zážitek! K tomu, abychom strávili den, víkend nebo i celou dovolenou na lodi, už nemusíme vyrážet do Holandska či Francie. Příležitost totiž máme na dosah i u nás – na moravském Baťově kanále aneb „na Baťáku“. Tato vodní cesta, vybudovaná původně k dopravě lignitu z Ratíškovic do Otrokovic, dnes slouží výhradně k rekreační plavbě a těší se stále větší oblibě. Poznejte Slovácko na vlnách Baťova kanálu!

Zážitek z jízdy na velké výletní lodi
Pravidelné linky jezdí v kanálových i říčních úsecích plavební cesty podle jízdního řádu. Cestovat můžete bez obav, loď řídí zkušený kapitán. Lístky na pravidelnou plavbu si rezervujte předem u daného provozovatele:
www.slovacko.cz/batuvkanal

Oblíbené jsou i plavby s degustací vína, na lodi můžete uspořádat také oslavu, večírek nebo i svatbu!

Staň se kapitánem!
Hausbóty jsou ideální volbou pro toho, kdo chce Baťův kanál proplout vlastním tempem a zkusit si roli kapitána klidně i na týden. K řízení postačí občanský průkaz a plnoletost. Obsluha půjčovny každého „řidiče“ nejprve řádně proškolí, vysvětlí řízení lodě a manipulaci s lodí. Na téměř každý hausbót si lze vzít i kola, plavba se dá tedy výborně kombinovat s cykloturistikou. Tím se možnosti vaší dovolené na Baťově kanále mnohonásobně rozšíří. Navštivte přístavní i okolní obce, restaurace, turistické cíle a zajímavosti!

Výlet s rodinou na motorové loďce
Jednodenní či jen několikahodinový výlet na motorovém člunu typu Carolina Skiff si užívají především rodiny s dětmi či party kamarádů. Loďky jsou pětimístné, vybavené vestami a ideální pro krátký výlet po kanále či řece. K řízení postačí občanský průkaz a věk alespoň 18 let. Obsluha každé půjčovny nejprve řádně proškolí „řidiče“ s ovládáním a manipulací s lodí.

Pokud stále váháte a nemůžete si vybrat optimální možnost pro váš pobyt na Baťově kanále, nebojte se zeptat a určitě se najde řešení šité na míru právě vám.

Přístav Spytihněv 
Výletní loď Morava – pravidelné linky a plavby na objednávku – školní výlety, rodinné oslavy, firemní akce, degustace vína.
 +420 603 802 691 
hamboot@email.cz 
www.hamboot.cz
www.lodmorava.cz

Přístav Spytihněv 
Půjčovna lodí Spytihněv – v nabídce hausbóty a malé motorové lodě.
+420 724 750 753 
hampala@pujcovnalodi.cz 
www.pujcovnalodi.cz

Přístav Staré Město 
Párty loď Panonnia, hausbóty,
motorové čluny.
+420 724 750 753 
hampala@pujcovnalodi.cz 
www.pujcovnalodi.cz

Huštěnovická plavební komora
Půjčovna kajutových lodí, hausbótů a motorových člunů. Kvalitně vybavené lodě ve vlastním přístavišti.
+420 777 727 981
+420 774 534 017
nemec@plavebni.cz
www.plavebni.cz

Přístaviště Babice
Půjčovna lodí – hausbótů a kajutových lodí.
V půjčovně si můžete vybrat z široké nabídky moderních lodí a užít si na lodi jednodenní plavbu, báječný víkend nebo týdenní dovolenou s rodinou…
+420 603 106 691
info@jachtmorava.cz
www.jachtmorava.cz

 

Víte, že…?

K řízení hausbótu stačí občanský průkaz a věk alespoň 18 let. Po krátkém proškolení můžete vyplout třeba na celý týden.

Baťův kanál, Zážitky Jižní Morava